Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Warszawa: Akcja informacyjna dotycząca wypadków przy pracy i chorób zawodowych

28 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ofiar Wypadków przy Pracy. W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjnej Warszawska Komisja Środowiskowa OZZIP już po raz drugi przeprowadziła z tej okazji akcję uliczną skierowaną do mieszkanek i mieszkańców stolicy. Happening odbył się pod Dworcem Wileńskim na Pradze. Miejsce to wybraliśmy nieprzypadkowo. To bardzo ważny węzeł komunikacyjny, szczególnie dla osób dojeżdżających do pracy z mniejszych miejscowości.

 

Mimo padającego deszczu i dość ponurej aury udało nam się zorganizować żywe wydarzenie, które wzbudziło spore zainteresowanie przechodniów. Jeden z naszych członków przez megafon wyjaśniał szczegóły sprawy, reszta rozdawała ulotki i rozmawiała z zaciekawionymi osobami. Zapis wideo akcji możecie znaleźć poniżej.

313 milionów wypadków, 2,3 mln ofiar śmiertelnych na świecie - to cena jaką zapłacili pracownicy na całym świecie za pracę w warunkach kapitalistycznego wyzysku w 2014 roku. Problem ten dotyka również polskich pracowników. Prawie 90 tys. z nich odniosło obrażenia podczas wykonywania obowiązków. Zanotowano 300 wypadków śmiertelnych.

Powrót na górę